روال تهیه و تصویب پروپوزال پایان نامه

در باره روال تهیه و تصویب پروپوزال پایان نامه

* هر دانشجوی کارشناسی ارشد بایستی پس از گذراندن دروس تئوری خود، درس پایان نامه را اخذ کند.

* به همراه درس پایان نامه حداکثر می توانید یک درس تئوری داشته باشید. درس سمینار نیز بایستی همراه با درس پایان نامه یا ترم های قبل از آن اخذ کرده باشید.

انتخاب استاد راهنما و موضوع پایان نامه

* پس از گرفتن درس پایان نامه جهت تعیین موضوع پایان نامه و نوشتن پروپوزال و انتخاب استاد راهنمای پایان نامه می توانید با یکی از استادان گروه آموزشی ارتباط برقرار کنید تا به شما موضوعی متناسب با علاقمندی ها و تخصص شما پیشنهاد دهد.

*خود شما هم می توانید با جستجو در ژورنال های معتبر و مقالات علمی ، موضوع مناسبی را به همراه مقالات مرتبط با آن به استاد راهنمای خود پیشنهاد دهید. این کار را می توانید به صورت حضوری یا از طریق ایمیل با استاد راهنمای خود دنبال کنید. ایمیل اساتید در منوی "معرفی استادان گروه و آدرس ایمیل" همین وب سایت هست.

نوشتن پروپوزال

* اگر استاد راهنما موضوع تحقیق شما را تایید کرد، بایستی با کمک مقالات مرتبط با آن موضوع شروع به نوشتن پروپوزال کنید. فایل خام پروپوزال پایان نامه را می توانید از وب سایت دانشگاه منوی "تحصیلات تکمیلی" گزینه "فرم ها و آیین نامه ها" و "فرم پروپوزال" دانلود کنید.

* می توانید از فایل راهنمای زیر جهت نوشتن پروپوزال استفاده کنید

دانلود راهنمای تهیه پروپوزال (طرح پیشنهادی) پایان نامه

* پروپوزال را بنویسید و برای استاد راهنما ایمیل کنید یا به صورت حضوری نزد ایشان بروید تا پس از بیان اشکالات و نواقص پروپوزال ، آن را ویرایش و تصحیح و تکمیل کنید و استاد راهنما آن را تایید کند

* پس از آن که استاد راهنما متن و محتوای پروپوزال شما را تایید کرد، از آن یک نسخه پرینت گرفته و به امضای استاد راهنما برسانید. خودتان نیز پروپوزال را امضا کنید. پس از تایید پروپوزال توسط استاد راهنما، جهت تصویب نهایی پروپوزال بایستی 4 مرحله زیر انجام شود :

1- برگزاری جلسه دفاع از پروپوزال

2- تصویب پروپوزال در شورای گروه آموزشی

3- تصویب در شورای پژوهشی دانشگاه

4- گرفتن کد پایان نامه استاد راهنما برای پروپوزال شما

برگزاری جلسه دفاع از پروپوزال،

* با هماهنگی استاد راهنما و مدیر گروه روز و ساعتی جهت دفاع از پروپوزال تعیین کنید. برای دفاع از پروپوزال ، فایل پاورپوینت ارائه تهیه کنید که حداقل 10 اسلاید باشد شامل پرسش اصلی تحقیق، بیان مساله، سوابق تحقیق ، اهداف و فرضیات ، نوآوری تحقیق و مراجع و مقالات مرجع. آوردن چند مقاله مرتبط با موضوع پروپوزال سر جلسه دفاع از پروپوزال ضروری است. معمولا روزهای چهارشنبه ساعت 11 و نیم تا 1 ، در محل آزمایشگاه های مهندسی برق (ساختمان جدید دانشگاه) در طول ترم تحصیلی برای دفاع از پروپوزال در حضور استادان گروه مشخص شده است.

تصویب پروپوزال در شورای گروه

* پس از تایید پروپوزال و امضای استاد راهنما و برگزاری جلسه دفاع از پروپوزال ، پروپوزال را به مدیر گروه تحویل دهید تا در جلسه شورای گروه آموزشی مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد. این کار حداقل 1 هفته پس از دفاع از پروپوزال انجام می شود. فایل پروپوزال را حتما برای مدیرگروه از طریق ایمیل ارسال کنید. پیگیری تشکیل جلسه شورای گروه آموزشی جهت ارزیابی و بررسی پرووزال ها توسط مدیر گروه انجام می شود.

تصویب در شورای پژوهشی دانشگاه

* پس از تایید شورای گروه آموزشی، مدیر گروه پروپوزال شما را به شورای پژوهشی دانشگاه می برد تا مرحله نهایی تصویب آن انجام شود. تاریخ تصویب پروپوزال شما در شورای پژوهشی دانشگاه در همین وب سایت منوی " اطلاعات پایان نامه های مصوب ارشد" درج می شود. این کار حداقل 2 هفته پس از دفاع از پروپوزال انجام می شود. تصویب پروپوزال هادر شورای پژوهشی دانشگاه توسط بخش پژوهش دانشگاه انجام می شود.

زمان رسمی شروع کار تحقیق پایان نامه

* در صورت تصویب پروپوزال در شورای پژوهشی دانشگاه، شما می توانید کار تحقیق و تهیه پایان نامه خود را دنبال کنید. از تاریخ تصویب پروپوزال در شورای پژوهشی دانشگاه که زمان رسمی تایید پروپوزال شماست ، حداقل بایستی 6 ماه زمان بگذرد تا در صورت تایید استاد راهنما و داوران اجازه دفاع از پایان نامه داشته باشید.

گرفتن کد پایان نامه استاد راهنما برای پروپوزال شما

* پس از تصویب پروپوزال در شورای پژوهشی دانشگاه ، پروپوزال شما در صف دریافت کد پایان نامه استاد راهنمای شما قرار می گیرد. به محض دریافت کد پایان نامه استاد راهنما جهت پروپوزال شما ، این موضوع در همین وب سایت منوی "" اعلام می شود. داشتن کد پایان نامه استاد راهنمای جهت پروپوزال هنگام دفاع از پایان نامه الزامی است. معمولا گرفتن کد پایان نامه استاد راهنما جهت پروپوزال، حدود 1 تا 2 ماه طول می کشد. گرفتن کد پایانه استاد راهنما برای پروپوزال شما توسط بخش پژوهش دانشگاه انجام می شود.

آماده شدن برای دفاع از پایان نامه

* اگر حداقل 6 ماه از زمان تصویب پروپوزال شما در شورای پژوهشی دانشگاه گذشته باشد و استاد راهنما متن و محتوای پایان نامه شما را تایید کرده باشد، می توانید جهت پیگیری مراحل انجام دفاع از پایان نامه اقدام کنید. جهت آشنایی و پیگیری مراحل انجام دفاع از پایان نامه به منوی "روال  و روز و ساعت دفاع از پایان نامه" همین وب سایت مراجعه کنید.